marcel-bey_sm.jpg (103 KB)

Marcel Mevorah; 1975 yılında Şişli Terakki Lisesi orta okulunu bitirdikten sonra Tarhan kolejinden 1978 yılında  mezun oldu. 

1978 yılında İsviçrenin Lausanne şehrinde Diavox dil okulunda  fransızca dili eğtimi aldı.

Otelcilik okumayı istemişsede , okullardaki doluluktan dolayı Fransa yolunu tutmuştur.

Fransanın Nice şehrinde on seneyi aşkın bir süre hem okumuş hem çalışmıştır.

Ardından Üniversite de Nice-Sophia Antipolis üniversitesinde  psikoloji ve tarih lisansı yaptı.

1979-1983 yılları arasında Nice şehrinde  Chez Moustache adlı mağzada  satış elemanı olarak çalıştı. 1982-1984 yılları arasında Beaulieu dur mere adlı sahil şehrinde Chez Ponnel'de tekstil bölümü sorumlusu olarak çalıştı.

1988 yılında erkek giyimi üzerine yoğunlaşan Marcel Boutique'i açtı. M. Marcel Mevorah, halen burada hazır giyim ve kişiye özel elbise tasarımı üzerine çalışmalarına devam ediyor.

Kumaşa  daima önem veren Marcel Butik, aileden gelen kumaş geleneğini devam ettirmektedir. Hızla değişen dünyamızda , giyimin önemi bir çok değişik etkenden dolayı önemini kaybetmektedir.

Marcel Mevorah , butik konseptinin önemine dikkat çekiyor.

Butik  yapısı gereği insan  ilişkileriyle  yaşıyabilen bir kurumdur. Özellikle zincir  hazır giyim mağzaları satış amaçlı kuruluşlardır . Bulundukları güncel  şehirlerin moda  yönlendirmelerini etkilerler. 

Butikler ise modanın bir parçası olmakla beraber aynı zamanda madaya bir alternatif olmak zorundadırlar. Modaya rağmen ,takibinde bulunmak istemeyen kişiler kendi tarzlarını butiklerden karşılarlar. Düşük bel veya kısa ceketler sevmeyen alıcı , klasik ürün bulamadığı taktirde butiğe yönlenecektir. Kumaş seven ve anlayan müşterilerimiz kişiye  özel dikim yani ısmarlama giyime rağbet göstermektedir. 

Butik aynı zamanda bilgi barındırmalıdır.  Bilgiyi gerektiğinde yardımcı olamak amacıyla alıcıya aktarır. Çoğu zaman doğru yolu göstermek durumundadır.

Butik size yaşam tarzınıza göre giyim seçenekleri gösterir.  Kişi talep ederse davet , toplantı giyim kuralları hakkında size bilgi verir giyimize yardımcı olur.

 

Giyimin en  birinci  gereksinimi   sosyal faktörlerdir. Pandemi günlerinde gördöğümüz gibi sosyal olmayan kişinin giyinmeye olan merakı ve ihtiyacı arka planlara itiliyor.

Sosyal bir varlık olan insan , çağlar boyu ihtiyaçtan mada moral ve gösteriş için giyinmiştir.