Drop KALIP DROP SİSTEMİ  NEDİR ?
Kalıp Drop  sistemi, kişiye beden ölçülerine göre tasarım yaptırma ve kendi tarzını oluşturma imkanı sağlayan bir özel üretim tekniğidir. Kalıp Sistemi ile kumaş astar düğme gibi aksesuarlardan zevkinize ve tarzınıza en uygun olanı seçebilir yüzlerce farklı tasarım kombinasyonu oluşturabilir, en iyi şekilde görünmenizi sağlayacak size öyle özel ölçülerde üretim yaptırabilirsiniz.

Özellikle ceket ve pantalon bedenleri farklı olan müşterilerimiz kalıp drop  sistemini tercih etmektedir.

KOL , OMUZ , CEKET BOYU gibi yerlerde kısalta veya uzaltma yapabilirsiniz.

YAKA genişliğini daralatabir veya genişletebilirsiniz.

PUNTO , rengi ve kalınlığını seçeblirsiniz. Ceketin ön kısmı veya iç kısmı  hatta astar için  seçebilirsiniz.

CEKET İLİKLERİNİ  dilediğiniz renkte yaptırabilirsiniz.

Kalıp Drop  sistemi , kişiye özel dikim yani ısmarlama değildir !!! Özellikle göğüs problemi olanlar için tavsiye ettiğimiz bir sistem değildir ....Göğüs açma problemi ancak kişiye özel ısmarlam giyimde giderilebilinir. Kalıp sistemi eğer vucudunuz hazır giyime uygunsa KALIP  DROP sistemiyle düzeltmelerle kendi kumaş model ve aksesuarlarını seçebilmeniz için var olan  bir sistemdir. Hazır giyimde oldukça kapris yapabileceğiniz bir sistemdir.

Lütfen bize danışınız ......

Kalıp Drop Sistemi  nasıl işliyor ?
Kalıp sisteminde  ürün üretimi üç aşamada oluşmaktadır:

1- Ölçü Belirleme:
İlk olarak vücut yapısına uygun kalıp belirlenir.  NORMAL KALIP veya  DAR KALIP seçeneğini belirledikten sonra   en yakın beden tespit edilir. Kalıp ve beden seçimi yapıldıktan sonra detaylı ölçü alınarak ürünün kişinin üzerine tam uygun ve talepleri doğrultusunda olması sağlanır. İçinde 4 -6-8 DROP ve Dublin DROP  sivri Göbek   gibi kalıplar bulunduran bu özel sistemle seçeceğiniz kumaş astar düğme gibi ayrıntılarla size provasız  25 iş  gününde takım elbisenizi veya ceketinizi teslim ederiz.

2- Kumaş Seçimi:
Ölçü belirlendikten sonra kumaş seçimi yapılır.  Kumaş seçimi tasarlanacak ürünün tarzını belirleyen en önemli unsurdur. Kişiye özel  dikimdeki gibi size danışmanlık ve yönlendirme hizmeti vermekteyiz.

CEKET PALTO TAKIM ELBİSE YELEK kumaşları hakkında lütfen bilgi alınız.

3- Model Tasarım ve Aksesuar Seçimi
Son aşama ürünün modelinin tasarlanmasıdır . Ürün seçilen kumaşa ve kişinin zevkine uygun model ve aksesuarlar seçilerek tasarlanır.

Özellikle , vatkasız yarım astar  ceketleriniz için en uygun sistemdir. Hafifliği tartışılmaz.!!! Kışlık ceketlerinizi bile vatkasız ve yarım astarla  hafif sportif tarzda sipariş verebilirsiniz... Paltolarınızıda  aynı şekilde hafif omuz konstrüksyonuyla yaptırabilirsiniz.. Seçimlerinizi yaparken size kumaş bilgisi  verilecektir.